Het eerste

Volgen op

Wedstrijdgegevens


0 - 0

USV Hercules - IJsselmeervogels
zaterdag 23 september 2023,

Scheidsrechter:
N.H.H.J. Tunnissen
Assistent-scheidrechter:
H. Assili, B.K. Capaci

Bekijk opstellingen

Bloedeloos gelijkspel in Utrecht


IJsselmeervogels en Hercules zijn niet verder gekomen dan een 0-0 gelijkspel in een meer spannende dan mooie wedstrijd. In Utrecht waren er basisplekken ingeruimd voor Gerwin van de Groep en Junior van der Velden, die ook meteen de aanvoerdersband mocht dragen. Wellicht was een overwinning voor de Vogels op basis van de eerste helft verdiend geweest, al was het Hercules dat in de tweede helft meer ruimte en daardoor ook diverse kansen kreeg. Een gelijkspel is niet geheel onterecht, al schieten beide teams hier niet veel mee op.

Eerste helft is voor IJsselmeervogels

Namens Hercules mocht Jordi Paulina de aftrap verrichten, waarna het duurde tot de 7e minuut dat er een kans genoteerd kon worden. IJsselmeervogels kon omschakelen en wist via Jim Hulleman de bal bij Dennis Knuiman te krijgen, zijn inzet was echter te zwak om keeper Stilanos Damkalis te verschalken. Enkele minuten later was het Jim Hulleman zelf die voor dreiging wist te zorgen, maar zijn halve voorzet werd uiteindelijk in twee instanties weggewerkt door diezelfde doelman. Hercules probeerde wat terug te doen via een schot van Max van Hees, maar hij wist Jaimy Schaap niet te verrassen.

De grootste kansen van IJsselmeervogels in de eerste helft kwamen op het conto van Jordy Ruizendaal. Tot twee keer toe was het Marouane Afaker met de vrije bal, twee keer werd deze uitverdedigd en twee keer was het Jordy Ruizendaal met een kans uit de afvallende bal. Waar de eerste poging nog enkele meters naast ging, zorgde de tweede voor een stuk meer dreiging. Het vlammende schot werd gekeerd door keeper Damkalis, maar het daaropvolgende appèl voor hands werd teniet gedaan door de vlaggende grensrechter, die buitenspel constateerde.

De spaarzame keren dat Hercules door wist te zetten, was het vooral dreigend via Tim Pieters en Deveron Fonville, maar hun voorzetten misten scherpte of werden simpel uitverdedigd. Op slag van rust was het Marouane Afaker die nog voor dreiging wist te zorgen, maar zijn schoten werden gekeerd door keeper Damkalis.

Heel ander beeld na rust

Bij beide clubs werd in de rust niet gewisseld, waardoor de zelfde 22 spelers het veld op kwamen lopen. IJsselmeervogels begon sterk aan de tweede helft, Dennis Knuiman wist Thomas Beekman te bereiken en zette hem één op één tegenover keeper Damkalis. Beekman werd hard onderuit gehaald op het moment dat hij schoot en tikte zo de bal naast, maar de scheidsrechter oordeelde dat dit geen strafschop waard was. Hierna duurde het even voordat de volgende kans genoteerd kon worden, maar was het wel Hercules dat dreigender werd. Het was vooral te danken aan doelman Jaimy Schaap dat Hercules niet wist te scoren, hij liet zich niet verrassen na een doelpoging van Tim Pieters en bokste diverse dreigende voorzetten uit de doelmond weg.

Coach Gert Jan Karsten probeerde met Robin Eindhoven als invaller voor Jordy Ruizendaal nog wat nieuwe aanvallende impulsen te creëren, maar vooralsnog bleef het woord aan Hercules. De ingevallen spelers Lars Vermeulen en Franslyn Nsingi kopten over het doel van Jaimy Schaap en een afstandsschot van Deveron Fonville miste scherpte en vloog naast. Tussendoor was het Dennis Knuiman aan de andere kant die een voorzet vanaf rechts met een omhaal probeerde te promoveren tot doelpunt, maar de bal vloog over.

Venijn zit in de staart

Tien minuten voor tijd was het de voor Marouane Afaker ingevallen Gino Bosz die aan de basis stond voor de grootste kans van IJsselmeervogels. Gino Bosz nam een vrije bal vanaf links en Jim Hulleman kopte deze in bij de eerste paal, maar Hercules speler Max Fichtinger stond goed opgesteld en redde de bal van de lijn. Ook Robin Eindhoven kreeg nog de kans om te scoren. Hij ontving de bal via een verdediger van Hercules, maar raakt deze niet vol, waardoor de tot man of the match uitgeroepen keeper Stilanos Damkalis simpel kon pakken.

Hierna was het echter de beurt aan Hercules om in de absolute slotfase te proberen de overwinning nog binnen te slepen, maar de eveneens ingevallen Oussama Lahri vergat de bal binnen te schieten na een voorzet van Tim Pieters. Na deze enorme kans was het laatste woord aan scheidsrechter Tunnissen, die zijn kaarten op zak hield. Hij floot af voor de wedstrijd, waarna de puntendeling een feit was.

Door dit eindresultaat en de gelijke spelen van Genemuiden (vs Rijnvogels) en Eemdijk (vs Kampong) is Harkemase Boys de grote winnaar van dit weekeinde. Daags na de bekerzeperd tegen Eemdijk profiteerden zij optimaal door middel van een zwaarbevochten zege bij HSC’21, die tot vandaag nog ongeslagen waren.

Volgende week komt Kampong op bezoek op de Westmaat, deze wedstrijd start om 15:00 uur. Maar eerst zal er nog een oefenwedstrijd worden gespeeld tegen VVOG, door een combiteam van de reserves en O21 . Deze wedstrijd zal gespeeld worden op dinsdag 26 september op sportpark 'de Strokel' te Harderwijk, aanvang 20:15 uur. Graag tot dan!

Tekst: IJsselmeervogels Media / Enrique Blokhuis