Nieuws

Volgen op

Domper voor Vrouwen 1 na ruime overwinning

Het is eind november en de nachten vertonen vorst. Ook overdag is het waterkoud, niet eens zo zeer voor de voetballers, maar wel voor de kijkers.
Blauw Geel '55 VR1 uit Ede eindigde de eerste periode met 5 punten als een-na-laatste. Op papier een tegenstander voor IJsselmeervogels om de vierde overwinning op rij te behalen. Maar voetbal wordt tegenwoordig vaak gespeeld op kunstgras en zelden op papier.

De wedstrijd ging meteen los met kansen over en weer. De eerste mogelijkheid was voor Emma van Eeken, die door Lotte Meester werd aangespeeld, maar haar inzet belandde in de handen van keeper Dorien Vermaas. Direct aan de andere kant moest Jonne Odding handelend optreden toen Blauw Geel een slecht weggewerkte klutsbal bijna kon afronden. Het was een sein voor de thuisclub om druk te houden op de rode verdediging, echter zonder dat het direct gevaar opleverde.

In de zesde minuut werd Emma naar de grond gewerkt, waarna ze bleef liggen en even later geblesseerd het veld moest verlaten. IJsselmeervogels bleef enige tijd met z'n tienen spelen en Blauw Geel probeerde te profiteren. Eerst werd een corner naast geschoten en even later maakten Myra Roding en Jonne Odding gezamenlijk een counter onschadelijk. En een paar minuten daarna moest Jonne het strafschopgebied uitkomen om een volgende counter te onderscheppen.
In de veertiende minuut kwam Marit Koelewijn in het veld toen bleek dat Emma niet meer verder kon.

Blauw Geel leek te kunnen profiteren van slecht wegwerken door de verdediging van IJsselmeervogels, maar de afwerking ging recht op keeper Jonne Odding af. Hierna deden de Rooien weer eens van zich spreken toen een voorzet van Romy van Halteren door Cherelle Blokhuis kon worden ingeschoten. Maar via een tegenstander en de paal leverde het niet meer op dan een corner. De hoekschop belandde via Tirza Koelewijn ook op de paal.

Het spel ging op en neer, met mogelijkheden voor de beide teams zonder dat het een doelpunt opleverde, totdat Myra Roding Sam Koelewijn vond. De jongste van de tweeling Koelewijn draaide goed weg en schoot met links over de keeper, 0-1.
Hierna werd er door beide defensies af en toe onzeker gehandeld, maar beide kwamen er mee weg zonder verdere schade op te lopen.
Zes minuten na het openingsdoelpunt kon Sam Koelewijn voor de tweede keer juichen, toen ze na een combinatie met Romy van Halteren vanaf rechts diagonaal in de linker hoek kon scoren, 0-2.

IMG 3756
Sam Koelewijn haalt uit voor haar tweede doelpunt.

Blauw Geel was niet gelukkig in de afwerking en ging daarom een paar keer op zoek naar een strafschop, maar scheidsrechter Harry van Beek ging er niet in mee. Van Beek is inmiddels 52 jaar scheidsrechter waarvan 15 seizoenen in het betaalde voetbal en heeft in die jaren wel voor hetere vuren gestaan.
De thuisploeg bleef aanvallen, met name via linksbuiten Ilse Hunink, maar telkens was Jonne Odding op haar post. In de extra tijd van de eerste helft werd Mia Beukers slachtoffer van de frustraties van de Edese speelsters als gevolg van de niet gegeven strafschoppen. De jonge verdedigster moest met pijn naar de kant.

IMG 4112
Mia Beukers heeft een kans om het derde doelpunt te scoren.

Na rust kwam Judith Scholten in de ploeg voor Romy van Halteren en keerde ook Mia Beukers terug. Na een paar minuten stuurde trainer Lucas van der Snel Tirza Koelewijn naar het centrum van de verdediging, de aangeslagen Mia Beukers ging naar voren en Marit Koelewijn nam de plek van Tirza over. Misschien als gevolg van de reorganisatie was het onrustig achterin, maar Blauw Geel wist er geen voordeel uit te halen. Aan de andere kant kregen Mia Beukers en Lieke Guliker ook mogelijkheden, maar ook zij wisten niet doeltreffend af te ronden. Laatstgenoemde had steeds onenigheid met de fysiek sterke Maaike Broekhaus, waarbij de frustratie bij de Vogels-spits zienderogen opliep.

Halverwege de tweede helft kreeg Blauw Geel een riante kans op de aansluitingstreffer toen scheidsrechter Van Beek de thuisclub een penalty toekende. Sanderina Kuipers faalde niet en scoorde 1-2. Maar lang duurde de hoop op de gelijkmaker niet, want even later was de marge weer twee toen Myra Roding de bal van zo'n vijfentwintig meter over de keeper schoot, 1-3.

IMG 4208
Myra Roding schiet de bal van 25 meter over de keeper: 1-3.

Het doelpunt van Myra knakte het geloof bij de thuisclub dat er vanaf dat moment niet meer aan te pas kwam. IJsselmeervogels kreeg via Cherelle Blokhuis, Tirza Koelewijn en Mia Beukers mogelijkheden om verder weg te lopen van de opponent. Toch duurde het tot zes minuten voor tijd voordat het verschil definitief gemaakt werd. Tirza Koelewijn opende op Mia Beukers die op haar beurt Lieke Guliker vond. De spits rondde geweldig af, door de bal over de keeper in het doel te schieten, 1-4.

Mia Beukers had veertig minuten met een geblesseerde elleboog gelopen en ging met nog vijf minuten te spelen naar de kant, waardoor IJsselmeervogels de wedstrijd met tien meiden moest uitspelen. Maar dat weerhield Lieke Guliker er niet van haar frustraties van zich af te spelen met een tweede doelpunt. Door een fout van de Blauw Geel-verdediging kon de spits er alleen vandoor, omspeelde de keeper en zorgde voor de 1-5.
Scheidsrechter Van Beek vond het na precies 45 minuten genoeg, waardoor Vrouwen 1 de vierde overwinning op rij kon gaan vieren.

Aan het einde van de middag werd bekend dat de blessure van sterkhouder Emma van Eeken waarschijnlijk dusdanig ernstig is dat ze geruime tijd niet zal kunnen spelen. Dat zorgde voor een enorme domper op de vreugde die de winstpartij had opgeleverd.
Volgende week is de laatste thuiswedstrijd voor de winterstop. Dan komt 's-Graveland op bezoek en de aftrap is om 17:00 uur.

Blauw Geel '55 VR1 - IJsselmeervogels VR1 1-5 (0-2)
Doelpunten: 28. Sam Koelewijn (Myra Roding) 0-1, 34. Sam Koelewijn (Romy van Halteren) 0-2, 67. Sanderina Kuipers (strafschop) 1-2, 71. Myra Roding 1-3, 84. Lieke Guliker (Mia Beukers) 1-4, 89. Lieke Guliker 1-5
Scheidsrechter: H.H.B. van Beek
Toeschouwers: 14
Gele kaart: Amal Allali (Blauw Geel '55)
Opstelling IJsselmeervogels: Jonne Odding; Romy van Halteren (46. Judith Scholten), Mia Beukers, Tessa Koelewijn, Myra Roding; Lotte Meester, Sam Koelewijn, Tirza Koelewijn; Emma van Eeken (14. Marit Koelewijn), Lieke Guliker, Cherelle Blokhuis

Foto’s: Frank Roding
Bekijk alle foto's van deze wedstrijd in het online fotoalbum.

IMG 3831
Scheidsrechter Harry van Beek volgt de verrichtingen van Tessa Koelewijn op de voet

Terug

Deel via
Alle evenementen

Evenementen

28
nov
Culinaire Veilingavond 2025

Culinaire Veilingavond 2025
AFAS Theater in Leusden

30
dec
Klaverjastoernooi 2025

Klaverjastoernooi 2025
Clubhuis IJsselmeervogels

27
apr
Koningsdag 2026

Koningsdag 2026
De Westmaat

27
juni
Landelijke Finale NK Penaltyschieten

Landelijke Finale NK Penaltyschieten
De Westmaat

Alle evenementen