Nieuws

Volgen op

Martin Koelewijn kijkt uit naar de derby: “Dit is het moment om een mooi resultaat te halen!”

Zaterdag is het weer zover: de derby tegen onze blauwe buren. Op de Westmaat wordt deze week hard gewerkt om alles op tijd klaar te hebben. Voor onze nieuwe voorzitter Martin Koelewijn is het zijn eerste derby als voorzitter. We spraken hem over de voorbereidingen, zijn verwachtingen en hoe hij zaterdag de wedstrijd gaat volgen. Al zal hij dat zelf niet vanaf de Westmaat doen.

Martin is natuurlijk niet nieuw in het bestuur van onze club. Toch merkt hij dat het voorzitterschap anders is. “Je voelt gewoon meer verantwoordelijkheid”, vertelt hij. “Ik maak me inmiddels druk dat alles gaat verlopen zoals het hoort te lopen, dat we geen ongeregeldheden en dat soort dingen krijgen.”

Heel wat werk achter de schermen

Wie zaterdag de Westmaat oploopt, staat er waarschijnlijk niet bij stil hoeveel werk er in de organisatie van zo'n derby zit. Van de kaartverkoop en het plaatsen van extra tribunes tot de horeca, vergunningen en veiligheid. En dan hebben we het nog niet eens over alle vrijwilligers die deze week druk in de weer zijn.

“Het logistieke deel van zo’n derby is echt enorm. Een gigantische operatie waar mensen van buitenaf geen weet van hebben”, aldus Martin.

Veel van dat werk wordt gedaan door vrijwilligers die al jarenlang betrokken zijn bij de derby. En hoewel er inmiddels veel ervaring is, blijft het belangrijk dat iedereen weet wat er moet gebeuren. Zodat we zaterdag met z'n allen van een mooie voetbaldag kunnen genieten.

Vertrouwen in een goed resultaat

Dan de wedstrijd zelf. Martin heeft er in ieder geval zin in en ziet kansen voor onze Rooien.

“Qua voetbalmateriaal heeft Spakenburg misschien betere voetballers, maar qua teamprestatie hebben wij op dit moment de betere. Dat zie je ook op de ranglijst. Dit is het moment om daarmee een mooi resultaat te halen.”

En wanneer is de derby voor hem geslaagd? “Mijn supportershart zegt dat we moeten winnen. Dan is het geslaagd.”

Met een rood dasje in Sevilla

Zijn eerste derby als voorzitter volgt Martin overigens niet vanaf de Westmaat. Hij zit zaterdag in Sevilla, samen met zijn vrouw, een blauwe kameraad en diens vrouw. Maar uiteraard gaat de wedstrijd gewoon aan.

“Ik ben voorbereid met mijn rode dasje om mijn nek en mijn iPad”, vertelt hij. Het plan is om een kroeg te zoeken waar de wedstrijd op een groot scherm bekeken kan worden. “Ik hoop een paar keer te kunnen juichen: bij een doelpunt en bij het eindsignaal van de scheids.”

Foto 02

Zaterdag naar de Westmaat!

Op de Westmaat worden ondertussen de laatste voorbereidingen getroffen. De extra tribunes worden geplaatst en ook onze spelers maken zich klaar voor de wedstrijd waar iedereen naar uitkijkt.

We hopen zaterdag natuurlijk op een volle Westmaat. Want met volle tribunes, een goede sfeer en duizenden Rooien achter onze mannen is de derby toch op z'n mooist.

Dus twijfel je nog of je zaterdag komt? Niet doen! Zorg dat je erbij bent. Want de derby beleef je toch het liefst gewoon op de Westmaat!

Tot zaterdag, Rooien! 🔴⚪

Foto 03

Terug

Deel via
Alle evenementen

Evenementen

22
okt
Derby Donderdag met Fons Veurink!

Derby Donderdag met Fons Veurink!
Clubhuis

24
okt
IJsselmeervogels - Spakenburg

IJsselmeervogels - Spakenburg
IJsselmeervogels

30
dec
Klaverjastoernooi 2026

Klaverjastoernooi 2026
Kantine IJsselmeervogels

Alle evenementen