Wat begon als een feestelijke wedstrijd, eindigde in een historische avond waar men bij het eerste elftal nog lang last van zal hebben – vooral mentaal. Het G-team wist als eerste ploeg namelijk een eind te maken aan de ongeslagen thuisstatus van het eerste elftal.
Trainer Raymond Bronkhorst had zijn manschappen vooraf nog streng toegesproken. “Onderschat ze niet,” had hij geroepen, terwijl hij voor de tiende keer samen met de video analist Mik van Hunenstijn de beelden van het G-team had geanalyseerd.
De wedstrijd, die voor het eerst in de geschiedenis van het G -team live was te volgen via Youtube, begon zoals een finale betaamt. Onder de bekende “zaterdag” openingstune betraden beide ploegen het veld, waar op een rode tafel pontificaal de kampioensschaal prijkte – een duidelijk statement van het eerste elftal, dat overduidelijk z’n borst al nat had gemaakt voor een feestavond. Helaas vergaten ze dat het G-team geen genoegen neemt met bijrollen.
De wedstrijd werd live uitgezonden op YouTube. Beide teams wensen elkaar een sportieve wedstrijd toe.
Opmerkelijk was de startopstelling van het eerste elftal. Met een voorhoede, middenveld én achterhoede telde we maar liefst 16 spelers op het veld. De scheidsrechter Rut Bos werd hier nog op gewezen, maar die reageerde zoals een gemiddelde buurtvader op een partijtje in het park: “Ach joh, laat ze lekker ballen.”
Toch wist het G-team in die chaotische eerste helft knap bij te blijven. Julia, Sharon, Anne en Gerben vonden het net met precisie, terwijl het eerste elftal – geholpen door hun “uitgebreide” opstelling – ook vier keer wist te scoren. Met 4-4 werd de ruststand bereikt.
In de rust besloot G-team-coach Niek dat het mooi geweest was. “Vanaf nu geen 16 tegen 11 meer want dan weigeren we verder te spelen. En zie daar: de scheidsrechter draaide bij, het eerste elftal mocht nog maar met 11 man het veld op, en ineens… was het een echte wedstrijd.
De kampioen en de winnaar van het duel samen op de foto met de kampioenschaal.
Wat volgde was een bloedstollende tweede helft waarin beide ploegen alles gaven. Maar het was het G-team dat aan het langste eind trok. In de laatste minuut, net toen iedereen zich al mentaal had voorbereid op een verlenging of penalty’s (al was dat nergens afgesproken), viel de winnende treffer: 7-6 voor het G-team!
De nederlaag betekent een einde aan een indrukwekkende reeks van het eerste elftal. Voor het eerst in tijden verlieten de “Bronkie Boys” hun eigen veld zonder overwinning.
Trainer Raymond Bronkhorst poseert met één van de gladiatoren van het G-team.
Of zoals coach Raymond het na afloop samenvatte: “We hadden de video’s gezien, maar niet de boodschap begrepen. Dit was geen derdeklasser maar een Champions League waardige tegenstander"
Felicitaties voor het G team. Nog een keer trainen en een toernooi in Zwolle inclusief een hotel overnachting en dan zit het seizoen 2024-2025 er voor het G-team weer op. Volgend jaar bestaat het G-voetbal bij IJsselmeervogels alweer 20 jaar. En dat terwijl bij de oprichting de voorzitter van de club nog zei “Let op….dat duurt nog geen jaar” Het kan verkeren.
Keepers Bram Kaarsgaren en Sven Prinsen hebben de kampioenschaal (zoals het goede keepers betaamt) klemvast.
Terug
Wim Bode International Tournament 2025 De Westmaat
Civieltech Zomertoernooi IJsselmeervogels
De IJsselmeervogels Visbakavond Clubhuis