Nieuws

Volgen op

Sterk spelend Futsal 1 geeft voorsprong in slotfase uit handen

Afgelopen vrijdag speelden de Vogels van Futsal 1 een verre uitwedstrijd tegen HV Hoorn 2. Dit affiche was het naprogramma van de wedstrijd van HV Hoorn 1, dat uitkomt in de Eredivisie. In een uitverkocht stadion, dat na enkele minuten toch wat leegliep, mochten de Vogels aantreden tegen een directe concurrent. Beide ploegen hadden 6 punten uit 3 wedstrijden en waren gebrand op een overwinning. Het leek er lang op dat IJsselmeervogels de overwinning over de streep zou trekken, maar uiteindelijk eindigde de wedstrijd in een 3-3 gelijkspel.

Eerste helft
Omdat de Eredivisie-wedstrijd tussen HV Hoorn 1 en FC Bordeauxboys enigszins uitliep, begon de wedstrijd pas om 22:30. Beide ploegen startten gretig, maar het was de thuisploeg die het meeste balbezit had. Het tempo lag hoog, de intensiteit was voelbaar en de bal ging razendsnel van voet naar voet. De Vogels speelden volledig vanuit hun kracht en lieten geen gaatje vallen in hun organisatie. In de eerste 10 minuten was dit het spelbeeld, maar toch was het voor de neutrale toeschouwer een genot om naar te kijken. De Vogels hadden wellicht wat opgestoken van de Eredivisie-wedstrijd, want er werden nauwelijks verdedigende fouten gemaakt.

Na 7 minuten haalde Joël Kok een counter van de tegenstander eruit met een overtreding. De scheidsrechter aarzelde geen moment en gaf de aanvoerder van de Vogels een gele kaart. Het was 2 minuten strijden geblazen voor de mannen, maar als ze één ding kunnen is dat het wel. Joël Kok mocht het veld uiteindelijk weer betreden, waardoor de Vogels ongeschonden uit deze situatie waren gekomen. Na enige tijd lukte het de Vogels om in balbezit onder de druk van de tegenstander uit te voetballen. Via de snelle spelers aan de flanken werden zelfs al de eerste stootjes uitgedeeld. Na precies 15 minuten spelen was het dan ook raak voor de Vogels. HV Hoorn probeerde hun sterke spits aan te spelen, maar Stefan Koelewijn stond zijn mannetje en onderschepte de bal. Met een ongekende ‘rush’ raasde hij langs de gehele Hoornse defensie en stond hij plots oog in oog met de keeper. Waar de sluitpost van de thuisploeg een harde knal verwachtte, bleef Stefan Koelewijn ijzig kalm en prikte de bal buitenkant voet door zijn benen heen: 1-0.

De openingstreffer bleek een kantelpunt in de wedstrijd te zijn; de Vogels kregen vleugels en begonnen de wedstrijd te domineren. HV Hoorn probeerde met hoge druk IJsselmeervogels het voetballen onmogelijk te maken, maar dat lukte nauwelijks. Met een aantal simpele loopacties werd steeds de ruimte gevonden en bleven de Vogels gevaar stichten. Vlak voor rust was het Jelle Priem die langs de zijkant doorkwam. De watervlugge counterspits rende zijn directe tegenstander eruit, waardoor hij zo door kon lopen richting het doel. De keeper verwachtte een breedtepass op Patrick Koelewijn, maar Jelle Priem had maar één doel voor ogen: scoren. Zogezegd zo gedaan, hij plaatste de bal in de verre hoek en breidde daarmee de voorsprong uit: 2-0. Enkele minuten later floot de scheidsrechter af voor het einde van de eerste helft.

Futsal1 instructie van coach

Tweede helft
Met een goede uitgangspositie voor de Vogels werd de wedstrijd weer hervat. HV Hoorn had wat recht te zetten en nam wederom het initiatief. Al snel bleek dat de Vogels, met een beperkte wisselcapaciteit, een conditioneel zware tweede helft tegemoet zou gaan. De thuisploeg drong al snel aan en de Vogels moesten flink in de achteruit. Dit resulteerde in een aantal goede mogelijkheden, maar keeper Bram Hopman was bijzonder scherp en pareerde iedere bal. Toch leek het gevaar nog niet geweken. De vermoeidheid nam toe en dat resulteerde in de eerste grote dekkingsfout. Er werd niet goed meegelopen met de man en HV Hoorn strafte deze blunder genadeloos af: 2-1. Dit tegendoelpunt was even schrikken en gaf de thuisploeg bovendien een enorme boost. Wederom met flink drukzetten, probeerden ze de Vogels af te slachten.

IJsselmeervogels wisselde zwakke momenten af met briljante hoogstandjes, zo ook in minuut 35. Irving Liesdek onderschepte de bal en bereikte Joël Kok in het midden van het veld. Met een subtiel hakje zorgde hij voor vertwijfeling bij de tegenstander en lanceerde daarmee eveneens Irving Liesdek. De aanvaller van de Vogels zag vervolgens Thomas Koelewijn slim gepositioneerd staan bij de tweede paal en leverde een puntgave pass af. Waar de goaltjesdief van de Vogels normaal gesproken enkel zijn vizier op het doel heeft, gaf hij de bal tot ieders verbazing af op de mee doorgeschoven Irving Liesdek. Een cadeau voor de topscorer van de Vogels, die op leeg doel kon afronden: 1-3.

De comfortabele voorsprong van twee doelpunten was weer hersteld, maar een garantie op een overwinning was dat zeker niet. De slotfase brak aan en HV Hoorn schakelde over op powerplay. De Vogels hadden zichtbaar moeite met de overtalsituatie en liepen erg ver achteruit. Nadat een aantal grote kansen niet werden afgemaakt was het 5 minuten voor tijd toch raak. Keeper Bram Hopman had geen antwoord op een strakke bal door het midden en zo stond het 2-3. De absolute slotfase was aangebroken en het was alles of niets voor de thuisploeg. De bal ging snel rond en de Vogels gaven alles om de overwinning uit het vuur te slepen. Mede door de vermoeidheid en het gebrek aan wissels, konden niet alle gaten dichtgelopen worden. Uiteindelijk werd de vrije man door het midden gevonden en kon hij de bal van dichtbij binnentikken: 3-3. Teleurgestelde blikken op de gezichten van de Vogels, die de 3 punten zagen verdampen. De scheidsrechter floot af en dus eindigde deze spannende wedstrijd in een 3-3 gelijkspel.

Nabeschouwing
Tegen een zeer sterk HV Hoorn leek het er lang op dat IJsselmeervogels Futsal 1 er met de overwinning vandoor zou gaan. Uiteindelijk kwamen de Vogels net dat laatste beetje tekort om de voorsprong over de streep te trekken. Toch kunnen de Vogels terugkijken op een zeer sterke wedstrijd; het spel was namelijk bij vlagen heerlijk om te zien. Nu kunnen de Vogels van Futsal 1 een weekje uitrusten in verband met de derby. Over 2 weken gaan we weer verder met een thuiswedstrijd tegen Ziekenhuis Amstelveen. De traditioneel lastige wedstrijd is wat je kan noemen een ware zespuntenwedstrijd. Beide ploegen zijn redelijk goed begonnen en staan in de middenmoot van de Topklasse. De winnaar van dit duel zal zich voegen bij de subtop, terwijl de verliezer naar beneden zal moeten kijken. De Vogels hebben nog even de tijd om het vizier op scherp te zetten. De wedstrijd vindt op vrijdag 17 oktober plaats in sporthal De Toekomst om de vertrouwde 20:00 uur.

Terug

Deel via
Alle evenementen

Evenementen

11
okt
Derby Pre-Party

Derby Pre-Party
Sporthal De Toekomst

30
okt
Clubavond Club van 100

Clubavond Club van 100
Salentein Lounge

31
okt
Gooische Vrouwen Bingo

Gooische Vrouwen Bingo
Clubhuis

28
nov
Culinaire Veilingavond 2025

Culinaire Veilingavond 2025
AFAS Theater in Leusden

Alle evenementen