Nieuws

Volgen op

Blauwen uit Veenendaal op bezoek op de Westmaat

Komende zaterdag wacht de ontmoeting met GVVV op onze eigen Westmaat. De manschappen van Gery Vink presteren erg wisselvallig dit seizoen, al hielden ze afgelopen zaterdag op sportpark Panhuis regerend kampioen Quick Boys keurig op 1-1. Vooralsnog pakken de Veenendalers de meeste punten op hun eigen sportpark en dat willen we graag zo houden.

Net als veel andere clubs in de Tweede Divisie zijn ook IJsselmeervogels en GVVV elkaar vaker tegen gekomen. In competitieverband wist IJsselmeervogels 24 keer te winnen en werd er evenveel verloren als gelijk gespeeld (18x). De laatste ontmoeting, daterend van 28 mei 2022, was een prooi voor IJsselmeervogels. Op de Westmaat werd het 3-0 voor de manschappen van Gert Peter de Gunst, door doelpunten van Bradley Martis (2x) en Ilias Boudouni.

Bradley Martis scoorde tweemaal in de laatste ontmoeting (28-5-2022)

GVVV werd bovenstaand seizoen veroordeeld tot het spelen van de nacompetitie, waar ze uiteindelijk de finale verloren van Kozakken Boys en zo degradeerden naar de Derde Divisie, wat ook voor hen een smetje is op een mooie historie in het amateurvoetbal. Dit bleef voor hen gelukkig beperkt tot één jaar, want de equipe van Gery Vink - nog steeds aanwezig op de bank - wist zich het hierop volgende jaar wederom te plaatsen voor de nacompetitie en deze uiteindelijk te winnen, in de finale werd SteDoCo verslagen. Zo kwamen de Veenendalers uiteindelijk terug in het seizoen 23/24, maar een clash met de Vogels zat er toen helaas even niet in. Als promovendus werd een knappe 6e plek behaald en ook het seizoen dat volgde belandde GVVV stevig in de middenmoot met een 7e plek.

De 13e plek waar de Blauwen uit Veenendaal zich op dit moment bevinden mag dan ook wel enigszins verrassend genoemd worden. Knappe resultaten tegen de Katwijkse clubs - van Rijnsburg (2-1) en Katwijk (1-0) werd gewonnen, terwijl afgelopen weekend Quick Boys op 1-1 werd gehouden - werden afgewisseld met gelijke spelen tegen Excelsior Maassluis en ACV en nederlagen tegen bijvoorbeeld de Treffers en HFC. Erg wisselvallige resultaten, zeker als men bedenkt dat GVVV in de KNVB beker uitstekend presteert. Nadat er in de kwalificatieronde met RBC werd afgerekend, werd in de eerste ronde op grootse wijze gewonnen van De Graafschap (4-2). Justin Spies (2x), Arwin van Soest en huidig clubtopscorer Quincy Veenhof (6 doelpunten incl. de beker) zorgden op deze manier voor een droomaffiche in de volgende ronde, op 16 december wacht een uitwedstrijd in het Philips Stadion tegen PSV.

Mitch Willems scoorde namens de Vogels tegen zijn huidige club (22-2-2022)

Dat er tegen Quick Boys een punt werd gehaald mag met recht een klein wonder genoemd worden. Nadat Leonard de Beste de Katwijkers op voorsprong bracht in de eerste helft, was het na een uur spelen Arwin van Soest die GVVV met zijn vierde doelpunt van de competitie weer op gelijke hoogte bracht. In een wedstrijd met een zeer hoog baltempo was het uiteindelijk Levi van Duijn die in de absolute slotfase had MOETEN scoren, maar tot grote ontzetting van alles en iedereen die mee waren gereisd uit Katwijk miste de aanvallende middenvelder deze reuzenkans, waardoor GVVV door het oog van de naald kroop en beide clubs een punt over hielden aan deze ontmoeting.

In uitwedstrijden hebben de Veenendalers tot nog toe zes punten weten te verzamelen in even zoveel wedstrijden, laten we voor onze Vogels hopen dat dit zes punten uit zeven duels worden. De manschappen van Raymond Bronkhorst weten gelukkig wel weer wat winnen is na de zege van afgelopen week op Excelsior Maassluis. Na vier nederlagen op rij waren het uiteindelijk Matthijs Hardijk, Max van Hees (2x) en Jesse Schuurman die de Vogels een broodnodige 0-4 overwinning bezorgden.

Max van Hees wist als stand-in van Jim Beers twee keer te scoren afgelopen zaterdag

Vooralsnog beleeft IJsselmeervogels een dramatisch seizoen, met een voorlopig 16e plek op de ranglijst. Door de overwinning van afgelopen zaterdag stegen de Rooien weliswaar weer een plek op de ranglijst, maar er zullen echt meer punten gepakt moeten worden. Van directe 'concurrenten' als Barendrecht, RKAV en momenteel zelfs Katwijk werd immers verloren. Na komende zaterdag wachten er met HHC Hardenberg en Quick Boys een paar zeer lastige uitdagingen, waarna de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen nummer laatst ACV Assen wacht. Het is zaak om daarom komende zaterdag te knallen en de drie punten op de Westmaat te houden!

Het duel van zaterdag op sportpak de Westmaat wordt net als altijd afgetrapt om 15:00 uur. Scheidsrechter van dienst is de heer Robin Vereijken. Hij zal geassisteerd worden door de heren Cas Wessels, Muhamed Osman en Daan Schoemaker (vierde official). Uiteraard hopen we op uw steun bij deze wedstrijd, maar mocht dit niet mogelijk zijn is de wedstrijd live te volgen via X of via de livestream van Eyecons. Graag tot zaterdag!

Tekst: IJsselmeervogels Media / Enrique Blokhuis
Fotografie: IJsselmeervogels Media / Archief / ProShots

Terug

Deel via
Alle evenementen

Evenementen

19
nov
Algemene Ledenvergadering

Algemene Ledenvergadering
Clubhuis

28
nov
Culinaire Veilingavond 2025

Culinaire Veilingavond 2025
AFAS Theater in Leusden

30
dec
Klaverjastoernooi 2025

Klaverjastoernooi 2025
Clubhuis IJsselmeervogels

27
apr
Koningsdag 2026

Koningsdag 2026
De Westmaat

Alle evenementen